Sala 160, 10 2017

Październik 2017r.

Październik rozpoczęliśmy bardzo ważnym tematem jakim jest Światowy Dzień Zwierząt. Zajęcia i pogadanki w tym zakresie posłużyły do uwrażliwienia dzieci na niekiedy trudne losy zwierząt oraz do kształtowania pozytywnej postawy wobec nich. Dzieci mogły również wykazać się swoją pomysłowością i kreatywnością przy wykonywaniu prac plastycznych o tej tematyce.

W drugim tygodniu w nawiązaniu do Dnia Edukacji Narodowej przypomnieliśmy sobie o istocie i znaczeniu wszystkich zawodów w naszej szkole. Razem z zaprzyjaźnioną świetlicą 157 przygotowaliśmy, a następnie wręczyliśmy, kartki z życzeniami wszystkim pracownikom administracyjnym naszej placówki. Dzieci swoją pomysłowością i twórczością plastyczną mogły się wykazać także tworząc portret ulubionego nauczyciela bądź wychowawcy świetlicy. Wiele z nich wzięło udział w konkursie plastycznym organizowanym przez świetlicę 105.

W trzecim tygodniu zajęliśmy się trudnym, to jednak ważnym pojęciem godności ludzkiej w związku z obchodzonym 18 października Światowym Dniem Godności. Dzieci dowiedziały się, że aby być dobrym człowiekiem (kolegą, koleżanką) trzeba mieć obok poczucia własnej godności również poszanowanie godności drugiego człowieka.

W ostatnim tygodniu miesiąca na chwilę przenieśliśmy się w krainę baśni. Większość naszych zabaw, pogadanek i prac plastycznych skupiło się wokół naszych ulubionych bohaterów z baśni i bajek. Baśniowo i kolorowo było także, gdy nasza świetlica przyłączyła się do ogłoszonego przez świetlicę 155 Dnia Kolorowych Skarpetek.

Kilka pięknych pod względem aury październikowych dni pozwoliły nam na ulubione przez dzieci zabawy na świeżym powietrzu. Nie brakowało również różnorodnych zabaw integracyjnych, dzięki którym wciąż lepiej się poznajemy.