Sala 160, 11 2017

Listopad 2017r.

Minął kolejny pracowity miesiąc, zbliżający nas do świąt Bożego Narodzenia. Zaczęliśmy go, od zadbania o nasze zdrowie. Robiliśmy sałatkę jarzynową a gdy ją przygotowaliśmy, każdy zajadał ją ze smakiem.
Kolejny tydzień listopada był dla Nas szczególnie ważny, ponieważ przypomniał Nam o naszym Narodowym Święcie Niepodległości. Z tej okazji wykonaliśmy kotyliony i rozmawialiśmy o historii. Wspominaliśmy bohaterów narodowych, dzięki, którym odzyskaliśmy wolność po 123 latach.
Trzeci tydzień miesiąca upłynął nam pod znakiem wzajemnej tolerancji. Uczyliśmy się być dla siebie życzliwym i akceptować siebie i innych. Pod koniec tygodnia nauka nie poszła w las i każdy z nas był wobec siebie miły, wyrozumiały i tolerancyjny. W tym tygodniu 21 listopada, obchodziliśmy dzień życzliwości, uśmiech można było spotkać dosłownie wszędzie a kolor żółty rozpromienił salę 160 i całą szkołę.
W czwartym tygodniu listopada zapoznaliśmy się z obowiązkami i prawami uczniów. Mieliśmy dużo fajnych ćwiczeń, które uświadamiały Nam, że mamy prawo do życia w rodzinie, spełniania swoich pasji, prawo do nauki, prawo do tajemnic…etc.
Ponadto tak jak w poprzednich miesiącach entuzjastycznie realizowaliśmy zajęcia cykliczne. Gimnastykowaliśmy nasz język, rozwiązywaliśmy zagadki, rozwijaliśmy się manualnie: rysowaliśmy, wycinaliśmy, tworzyliśmy piękne dzieła sztuki. Każdego poranka czytaliśmy i słuchaliśmy ciekawych opowieści. Często staraliśmy się spędzać wolny czas aktywnie. Graliśmy w tenisa stołowego, piłkę nożną. Poznaliśmy nowe dyscypliny sportowe, np. piłkę ręczną. Spędzaliśmy dużo czasu na dworze dobrze się bawiąc.
Bezpieczeństwo, aktywność i miała atmosfera to priorytet dla naszej świetlicy.
Pyzatym rozpoczęliśmy prężne przygotowania do szkolnego kiermaszu świątecznego, możemy zdradzić, że mamy wiele, wiele cudownych niespodzianek.

Wychowawcy świetlicy z sali nr 160