Sala 155, 11 2017

Listopad 2017r.

Już listopad… Za oknem szaro i buro, co skłoniło nas do przemyśleń związanych z dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. W naszej świetlicy uczniowie chętnie uczestniczyli też w zajęciach rozwijających ich odpowiedzialność za własne zdrowie, wypowiadali się na temat zdrowego stylu życia jesienią – odpowiedniego ubioru i odżywiania. Zapoznali się również z historią odzyskania niepodległości przez Polskę, a poszanowanie do symboli narodowych wyrazili w swoich pracach plastycznych. Grupa dzieci z klasy 3e i 3f wzięła udział w festiwalu pieśni patriotycznych w Szkole Podstawowej nr 314.
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, była to wspaniała okazja, aby „wręczyć każdemu dawkę” uprzejmości i serdeczności. W kolorowym tygodniu nie zabrakło zabaw konstrukcyjnych. Na dywanie powstawały z klocków wielobarwne budowle, domy, garaże, parkingi, stacje benzynowe, samochody. Podczas zajęć plastycznych powstały równie kolorowe mozaiki.
Dzieci brały aktywny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Misia. Uczestniczyły w licznych pogadankach, z których dowiedziały się o historii powstania pluszowego misia, wysłuchały fragmentów ulubionych dziecięcych opowiadań „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Galeria prac naszej sali wypełniona była misiami stworzonymi przez dzieci.
Również w listopadzie ogłosiliśmy konkurs plastyczny pod hasłem „Safari”. Otrzymaliśmy wiele pięknych prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Ilość zgłoszonych prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wybór laureatów będzie niezwykle trudny. Wyniki konkursu wkrótce…