Sala 152, 11 2017

Listopad 2017r.

Nastał czas, w którym dni stają się coraz krótsze, czasami wydają się nam szare i smutne. Jednak w naszej świetlicy nie ma miejsca na ponury nastrój! Listopad rozpoczęliśmy od tematu „Jak dbać jesienią o zdrowie”. W tym tygodniu wdrażaliśmy zasady zdrowego trybu życia jesienią.
W drugim tygodniu dzieci przyswoiły wiedzę na temat Święta Odzyskania Niepodległości. Rozprawiały o tym, czym jest patriotyzm oraz jakie cechy powinna posiadać osoba, która patriotą się czuje. W ramach zajęć plastycznych uczniowie wykonali kotyliony oraz flagi narodowe.
W kolejnym tygodniu, odbywały się zajęcia ukierunkowane na właściwe zrozumienie i znaczenie słowa “tolerancja”. Kształtowaliśmy postawy tolerancji wobec innych ludzi. Nasi uczniowie wykazują pozytywne nastawienie do wszelkich przejawów inności zarówno w środowisku szkolnym jak i lokalnym.
Pod koniec listopada, rozmawialiśmy o prawach i obowiązkach dzieci w ramach tematu tygodnia „Kolorowy tydzień”.

Co jeszcze?
• W dalszym ciągu pielęgnowałyśmy zamiłowania czytelnicze, kontynuując akcję „Cała Polska czyta dzieciom”,
• Każdy człowiek ma swoje ulubione zajęcia, każdy czymś się interesuje i każdy jest w czymś dobry. O tym rozmawialiśmy podczas wspólnych spotkań. Prezentowaliśmy swoje zainteresowania, pasje i talenty. Wspólne rozmowy uświadamiają nam, że warto rozwijać i pielęgnować swoje zainteresowania, bo warto w czymś być dobrym albo mieć swój dobry sposób na nudę i wolny czas.
• Obchodziliśmy Dzień Jeża, Dzień Życzliwości oraz Dzień Pluszowego Misia,
• Na przełomie listopada/grudnia uczestniczyliśmy w andrzejkowych wróżbach podtrzymując w ten sposób wielowiekową tradycję,
• Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem dekoracji i ozdób świątecznych na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbędzie się 5-6.12.2017 r. w naszej szkole.

Zapraszamy!