Spotkanie autorskie z przyrodnikiem

Wiedza z zakresu przyrody wzbogaca każdego człowieka. Ma ona istotny wpływ na rozwijanie wrażliwości, poczucie odpowiedzialności za wszystkie żywe istoty, które zamieszkują naszą ziemię. Nauczyciele bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej nr 355 wraz z przedstawicielami z Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Antalla 5 w Warszawie zorganizowali spotkanie autorskie z przyrodnikiem, pisarzem i fotografem, panem Sebastianem Sobowcem.
Pisarz pochodzi z Podkarpacia. Ma pasję podróżniczą, obchodzi góry, lasy i doliny całej Polski. Obserwuje, fotografuje i opisuje życie zwierząt i ptaków. Organizuje liczne działania w celu pomocy zwierzętom w przetrwaniu trudnych okresów zimowych oraz uratowania ich przed szkodliwymi skutkami cywilizacji ludzkiej.
Uczniowie klas IV A i IV B dowiedzieli się ciekawych informacji na temat obszarów występowania ptaków, zasadach ich prawidłowego dokarmiania oraz jak zbudować odpowiedni karmnik, żeby był bezpieczny dla małego ptactwa. Wszystkie dzieci były zachwycone ciekawą informacją, którą przekazał pan Sebastian. Po zakończeniu prezentacji posypały się liczne pytania.
Na pamiątkę ze spotkania pan Sebastian udostępnił swoje książki, ciekawe zdjęcia oraz drewniane figurki zwierząt i ptaków.