Ciekawa lekcja j. polskiego w bibliotece.

Trzeba będzie „umyć” świat”

8 grudnia w czytelni biblioteki szkolnej odbyła się ciekawa lekcja z udziałem uczniów z klasy 6c i nauczyciela języka polskiego, pana Marka Lepczaka. Opowieść francuskiego pisarza Thierry Lenaina z ilustracjami Oliviera Talleca pt. „Trzeba będzie” została przedstawiona zebranym w formie teatrzyku japońskiego. Zainspirowała uczniów do przeanalizowania pojęcia metafory i alegorii w literaturze oraz do szukania odpowiedzi na pytania: „Jaki jest mój idealny świat?”, „Co zrobić, żeby on zaistniał?”. Temat zajęć nikogo nie pozostawił obojętnym. Lekcja była połączona z warsztatami. Uczniowie dyskutowali na temat różnych wizji świata. Każda grupa przedstawiła swój obraz wymarzonego świata w formie rysunku, który zaprezentowała na forum klasy.