Sala 155, 12 2017

Grudzień 2017r.

Pod koniec listopada w naszej świetlicy odbyły się andrzejki, w czasie których dzieci wróżyły sobie z kart i karteczek, serduszek i innych  przedmiotów np. butów. Wszyscy dobrze się bawili. Pod koniec listopada odbyło się podsumowanie plastycznego konkursu dzielnicowego pod tytułem Safari.

Na początku grudnia w naszej świetlicy w ramach realizacji planu kulturalnego  „W krainie muzyki klasycznej” odbył się mini koncert  na skrzypcach ucznia z kl. II a  Mateusza Łukaszuka. Uczeń wykonał następujące utwory:  Oda do radości, Jesień w Japonii, Most w Londynie i kolędę Wśród nocnej ciszy. Dodatkowo dzieci obejrzały prezentację o  polskich muzykach klasycznych i ich utworach. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały wymienioną  kolędę, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Na początku  grudnia odbył się kiermasz świąteczny, na którym sprzedawano np. choinki z filcu, świeczniki z szyszek itp. Pierwszy tydzień grudnia poświęcony został  pracy górnikom. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. Praca górnika. Świętowanie Barbórki przerwała nam wizyta Mikołaja, który przyniósł dzieciom  nowe gry. Po spotkaniu z Mikołajem w naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne o dokarmianiu ptaków. Dzieci uzyskały wiele ciekawych i nowych informacji z tego tematu. Podczas realizowania tematów tygodnia Tradycje Bożonarodzeniowe grupa poznawała symbole świąteczne tj. choinkę, Mikołaja, renifery, kartki. Dzieci wykonały bombki z papieroplastyki. Z wykonanych prac powstała dekoracyjna duża  choinka. Wspólnie z dziećmi ubraliśmy choinkę.

W ostatnim tygodniu przed świętami dzieci śpiewały kolędy przy choince. Były to kolędy dla dzieci np. Gore Gwiazda, Hola, hola pasterze z pola.

W świątecznych nastrojach dzieci oczekują Gwiazdki 2017 i Nowego Roku 2018.

Wszystkim życzymy Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2018.

Beata Baran