Sala 160, 12 2017

Grudzień 2017r.

Na zakończenie listopada w naszej świetlicy odbyła się impreza Andrzejkowa a grudzień rozpoczęliśmy przygotowaniami do szkolnego kiermaszu, na który wspólnie z dziećmi przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. W drugim tygodniu w nawiązaniu do Dnia Górnika - obchodzonego w dniu świętej Barbary, patronki górników zapoznawaliśmy się z historią święta. Zapoznawaliśmy się również z trudami pracy górników oraz z naturalnymi złożami. W trzecim tygodniu zaczęliśmy wspólnie z dziećmi przygotowywać ozdoby świąteczne, bombki, aniołki, szopki oraz stroiki na świąteczny stół. Rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych i wigilijnych pielęgnowanych i przekazywanych z pokolenia na pokolenie oraz o tych panujących w naszych domach. Najpopularniejszym zwyczajem okazało się pozostawianie wolnego miejsca przy stole, czy łamanie się opłatkiem. W ostatnim tygodniu miesiąca rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie oraz uczestniczyliśmy w świetlicowym konkursie kolęd „Hej kolęda, kolęda”. Uczestniczyliśmy we wspólnej wigilii, gdzie składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się pierniczkiem. Nie brakowało również różnorodnych zabaw integracyjnych, dzięki którym wciąż lepiej się poznajemy.