Sala 152, 12 2017

Grudzień 2017r.

1 grudnia wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału we wróżbach i zabawach andrzejkowych przygotowanych przez wychowawców świetlicy: p. Ewelinę, Katarzynę i Julitę. „Kim zostanę?”, „Co mnie czeka w przyszłości?”, „Jaki jest mój magiczny talizman i co oznacza?” – to tylko niektóre z propozycji zabaw.

W pierwszym tygodniu grudnia w naszej świetlicy obchodziliśmy barbórkę, czyli święto wszystkich górników. Tego dnia rozmawialiśmy z dziećmi o ciężkiej pracy pod ziemią, a także dowiedzieliśmy się  jak wygląda galowy strój górniczy. Następnie dzieci za pomocą węgla wykonały pracę pt: „Jak wyobrażasz sobie pracę górnika?”

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania, najpierw na przybycie ulubionego świętego – Mikołaja, a następnie na ulubione święta – Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil, nie marnujemy czasu i pieczołowicie się do nich przygotowujemy. Rozmawiamy o bogatych i pięknych zwyczajach i tradycjach tych świąt, czytamy wiersze, opowiadania i fragmenty książek na temat bożonarodzeniowych chwil i przeżyć, śpiewamy pastorałki i kolędy. W tym miesiącu tworzymy prace plastyczne, które tworzą świąteczną atmosferę w naszych salach oraz szczególnie chętnie kolorujemy „gwiazdkowe” obrazki i rozwiązujemy bożonarodzeniowe łamigłówki. Nie zapomnieliśmy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym Roku 2018 życzą Wychowawcy świetlicy: Ewelina Szczepaniak, Julita Jedynak oraz Katarzyna Wawrzusiszyn-Pyza.