11 listopada

Dnia 10 listopada 2016 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla klas I-III. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas III g (wychowawca: p. Sylwia Cechowska-Buczek) i III h (wychowawca: p. Katarzyna Grzella). Było to przedstawienie artystyczno-historyczne, mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918.

Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się cześć artystyczna. Składała się ona z trzech etapów. Wprowadzenia we wspomniane wydarzenia, część poetycko - patriotyczną: pieśń i wiersz, a także rozstrzygnięcia konkursu wokalnego: "Z pieśnią ku Niepodległej" (organizatorzy konkursu: p. Ewelina Dylska, p. Katarzyna Tokarska, p. Elżbieta Raczyńska).

W części końcowej pani wicedyrektor mgr Danuta Chmielewska wygłosiła krótkie przemówienie. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy uczniom, którzy zajęli wysokie miejsca w wyżej wymienionym konkursie wokalnym.
Serdecznie dziękujemy przybyłym na uroczystość.

Sylwia Cechowska-Buczek