Konkurs: "Piękna nasza Polska cała"

16 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 355 odbył się III dzielnicowy konkurs  „Piękna nasza Polska cała”. W konkursie rywalizowały trzyosobowe drużyny z klas 3 z siedmiu białołęckich szkół. Uczestników powitała Pani dyrektor Elżbieta Kozłowska oraz organizatorzy konkursu. Zmotywowani uczniowie przystąpili do współzawodnictwa. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa  nr 31, natomiast trzecie miejsce uzyskali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 356. Podczas ośmiu ciekawych konkurencji uczniowie wykazali się wiedzą na temat największych polskich miast, parków narodowych, regionów, świąt państwowych, sławnych Polaków, symboli narodowych,  oraz pieśni patriotycznych i polskiej muzyki rozrywkowej.

Zmagania  przebiegały w przyjaznej atmosferze, a dla dzieci była to piękna lekcja patriotyzmu oraz budowanie szacunku i przywiązania do tradycji narodowych. Na zakończenie uroczystości Pani wicedyrektor Danuta Chmielewska wręczyła  nagrody, dyplomy i podziękowania uczestnikom konkursu oraz podkreśliła wartość wychowawczą uroczystości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie. Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorami konkursu były:  Jolanta Czerwińska, Bogumiła Kroll, Agnieszka Rousseau,  Barbara Zugaj oraz Sylwia Burszczan.