Sala 155, 01 2018

Styczeń w szkole był dla nas wyjątkowo krótki za sprawą zbliżających się ferii zimowych. Nie oznacza to jednak, że byliśmy mało aktywni.
Początek roku kalendarzowego 2018 rozpoczęliśmy pogadankami na temat zabaw sylwestrowych oraz naszych postanowień noworocznych. „Skok w nowy rok” to także nowe, ciekawe pomysły i zabawy. Dzieci uczestniczyły w zabawach zimowych, zajęciach plastycznych, wykonały „Zimowe bałwanki” , ćwiczyły kreatywność w zabawach konstrukcyjnych „Mali architekci” z wykorzystaniem różnych materiałów i klocków.
Nie zapomnieliśmy również o naszych ukochanych babciach i dziadkach, których święto obchodzimy w drugiej połowie stycznia. Z tej okazji dzieci wykonały laurki i kwiatki kolorowego papieru.
Wzięliśmy również udział w akcji „Świetlicowa wymiana pocztówkowa”, której celem jest nawiązanie współpracy ze świetlicami z różnych szkół na terenie całej Polski. Dzieci uczyły się dzięki temu prawidłowego adresowania pocztówek, listów oraz redagowania pozdrowień.
Zapoznały się również z mapą Polski, na której wyszukiwały miast, z których otrzymaliśmy pocztówki z pozdrowieniami.
Ostatni tydzień poświęciliśmy na przygotowanie się do ferii zimowych. Zajęcia odbywały się pod hasłem „Bezpieczne ferie”, a ich celem było wskazanie dzieciom jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw.
Życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych!!!