Żywa lekcja historii starożytnej Grecji i Rzymu.

12 lutego w naszej szkole zrealizowaliśmy niezwykły projekt edukacyjny – żywa lekcja historii starożytnej Grecji i Rzymu. Projekt skierowany był do uczniów klas 4-7 i miał zachęcać do zgłębiania tajników wiedzy związanej z kulturą starożytną. Przedsięwzięcie zorganizowały panie: Beata Żentkowska i Karolina Soczyńska oraz Klaudia Żydak.

Największym sukcesem projektu było to, że w przygotowania zaangażowali się wszyscy: uczniowie, nauczyciele, rodzice. Przez cały dzień obcowaliśmy i doświadczaliśmy kultury starożytnej. A było czego doświadczać …

We wcześniej przygotowanych salach lekcyjnych podziwialiśmy elementy architektury, sztuki, muzyki, teatru, poznaliśmy ukształtowanie terenu, kulinaria, historię igrzysk olimpijskich, filozofię i literaturę, sztukę wojenną oraz mitologię.

W sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność szkolna przebrana w stroje z epoki. Wspólnie obejrzeliśmy spektakl ku czci bogów, pokaz mody, igrzyska, walki gladiatorów. Bawiliśmy się doskonale. Odbył się również konkurs wiedzy o starożytności, którego laureatami są klasy: VII d, VII c, VI b

Projekt zwieńczyła dyskoteka zatytułowana „ Feta na Olimpie”.

Sponsorami nagród była:

Sponsorami projektu były firmy:

ACoD Akademia Colors of Dance Anna Skoczylas

Art.Project Centrum Nauczania Języków Obcych