Sala 152, 02 2018

Po dwóch tygodniach odpoczynku i rozłąki ze szkołą, pełni energii oraz motywacji do dalszych działań wróciliśmy do naszej świetlicy. Nie tracąc czasu od razu zabraliśmy się do pracy.
Luty rozpoczęliśmy od rozmów na temat karnawału. Dowiedzieliśmy się gdzie i kiedy organizowane są najbardziej znane, widowiskowe, kolorowe i huczne zabawy karnawałowe oraz wykonaliśmy maski karnawałowe, które później wykorzystaliśmy podczas balu organizowanego w naszej świetlicy.
Drugi tydzień lutego minął nam pod hasłem " Bądźmy dla siebie mili". Każdy uczeń mógł przygotować i podarować bliskiej mu osobie własnoręcznie wykonaną kartkę walentynkową.
W lutym nie zapomnieliśmy także o rozpoczynających się niebawem Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Wspólnie rozmawiałyśmy nie tylko o historii igrzysk, ale także o symbolach olimpijskich i dyscyplinach rozgrywanych podczas tej imprezy.
Ostatni tydzień miesiąca spędziliśmy na rozmowach dotyczących pomagania zwierzętom zimą. Dowiedzieliśmy się między innymi czym powinniśmy dokarmiać ptaki, jak zorganizować ptakom stołówkę i dlaczego należy zakładać paśniki i karmniki przed zimą.
W lutym w naszej świetlicy obchodziliśmy także Światowy Dzień Kota. W tym dniu oddaliśmy hołd najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie oraz wspólnymi siłami odpowiedzieliśmy na pytanie jak duże znaczenie mają lub powinny mieć koty w życiu człowieka?