Sala 155, 02 2018

Luty  rozpoczęliśmy od wspomnień o minionych  feriach – co robiliśmy, gdzie wyjeżdżaliśmy, czy był to czas spędzony aktywnie czy też leniuchowaliśmy z dobrą książką.

Tematem przewodnim lutowych spotkań w naszej świetlicy była zima – dużo mówiliśmy o zimowych sportach i zabawach, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie podczas tych zabaw.

Kolejnym tematem były Walentynki, rozmawialiśmy o Świętym Walentym, o tradycjach związanych z tym dniem. Dzieci wyklejały i malowały serca.

Nie mogło zabraknąć również balu karnawałowego. Dzieci robiły maski, brały udział w konkurencjach z balonami oraz tańczyły do ulubionych utworów.

Ostatni tydzień poświęcony został dokarmianiu ptaków zimą, dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie i w jaki sposób dokarmiać ptaki.

Bardzo ważnym punktem w zajęciach świetlicowych były swobodne zabawy według własnych zainteresowań. Dzieci poprzez zabawę rozwijają swoją kreatywność.