Sala 160, 02 2018

Po feriach wróciliśmy wypoczęci i pełni energii. Można powiedzieć, że nowy semestr rozpoczęliśmy z przytupem, ponieważ tematem przewodnim pierwszego tygodnia był karnawał. Zabawę karnawałową zorganizowaliśmy wspólnie ze świetlicą 157. Była więc zabawa, tańce i przebierańce …

W kolejnym tygodniu było już „na poważnie”. Rozmawialiśmy i wykonywaliśmy prace plastyczne na temat olimpiady zimowej. Następnie – przy okazji Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadł na 7 lutego – omówiliśmy zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Oprócz prezentacji multimedialnej i pogadanek uczniowie wykonali wspólnie plakaty o tej właśnie tematyce.

Wielu z nas drugi miesiąc roku nieodłącznie kojarzy się z obchodzonymi 14 lutego Walentynkami. My jednak skupiliśmy naszą uwagę na tym, o czym warto pamiętać na co dzień – czyli zwykłej codziennej życzliwości względem siebie. Zwieńczeniem naszych zajęć było wykonanie przez uczniów „Książeczek życzliwości”, w której mogli wypisać wszystkie miłe rzeczy, jakie warto mówić sobie każdego dnia.

W ostatnim tygodniu lutego naszym zajęciom towarzyszył temat zwierząt. Po pierwsze w kontekście Światowego Dnia Kota, a następnie – pomocy zwierzętom w przetrwaniu zimy. Należy również wspomnieć o bardzo ważnym i emocjonującym wydarzeniu jakim jest świetlicowy turniej ping-ponga. Rozgrywki dobiegają końca i niedługo poznamy zwycięzców.