Sala 160, 03 2018

Na początku miesiąca zakończyliśmy świetlicowy turniej ping-ponga. Po fascynujących meczach, zostały wspomnienia. Finalistom jeszcze raz składamy gratulacje.

Świętowaliśmy dzień kobiet. Każda kobietka, ta duża i ta mała, uhonorowana została uśmiechem od każdego Pana z naszej szkoły.

Uczyliśmy się, jak radzić sobie z emocjami, wtedy kiedy naprawdę jesteśmy bardzo źli. Dostaliśmy wiele pozytywnych podpowiedzi.

Zamieniliśmy się w tropicieli wiosny, utrwaliliśmy zwiastuny wiosny, dzięki grze dydaktycznej, która wzbudziła w nas wiele pozytywnych emocji, przypomniała zasady zdrowej rywalizacji.

Dzięki sprzyjającej aurze i mniejszej liczbie alertów smogowych częściej wychodziliśmy na boisko szkolne; na super zabawy ruchowe, piłkę nożną. Ponadto dużo graliśmy w ping-ponga i mieliśmy świetne zabawy ruchowe na korytarzu szkolnym.

Nasza świetlica przeprowadziła konkurs logopedyczny: ”łamańce językowe”, dzieciaki wspaniale się przygotowały i rywalizacja było do ostatniego etapu konkursu. Zwycięzcom gratulujemy zwinnego języka.

Oprócz gier i zabaw w naszej świetlicy jest nauka. Odrabiamy lekcje, wspieramy się a jak ktoś wstanie lewą nogą to na bieżąco  potrafimy rozwiązywać konflikty. Uczymy się kompromisu.

Lubimy uczestniczyć w zajęciach -Łamigłówki mądrej główki, a zajęcia z cyklu: ”żyję wśród ludzi” podpowiadają nam jak zachować się w różnych sytuacjach.

Na naszej świetlicy rozwijamy się manualnie. Wytwory naszej pracy zdobią salę i gazetkę na korytarzu.

Rozwijamy również nasze postawy czytelnicze. Codzienne czytanie rozwija naszą wyobraźnie, kreatywność. Bardzo lubimy zabawy przy muzyce z elementami tańca a nawet wyciszające przy muzyce klasycznej.

W świetlicy 160 cały miesiąc jest pełen przygód przebytych z uśmiechem na twarzy.

Wychowawcy świetlicy z sali 160