Sala 160, 04 2018

Po przerwie świątecznej wróciliśmy z nową energią do pracy oraz zabawy w naszej świetlicy. Kwiecień rozpoczęliśmy rozmową o naszych ulubionych książkach. Rozmawialiśmy dlaczego warto czytać książki oraz dowiedzieliśmy się jak powstają książki. Przygotowywaliśmy prace plastyczne, z których złożyliśmy naszą świetlicową książkę.

Wkolejnym tygodniu rozmawialiśmy o naszym zdrowiu, o prawidłowych nawykach żywieniowych, o tym co warto jeść, a czego należy unikać. Z tej okazji przygotowywaliśmy szaszłyki warzywne, które każdy zajadał ze smakiem. Uczestniczyliśmy też w konkursie owocowo-warzywnym na świeżym powietrzu.

Dzięki ładnej pogodzie mogliśmy coraz więcej czasu spędzać na boisku szkolnym pokazując jak ważny jest ruch w życiu człowieka oraz kształtując umiejętności rywalizacji sportowej zgodnej z zasadą fair-play.

W związku z przypadającym w kwietniu Dniem Ziemi rozmawialiśmy o zagrożeniach dla środowiska. Wspólnie zastanawialiśmy się co możemy robić, aby ograniczyć zanieczyszczenie naszej planety. Uczyliśmy się oszczędnego gospodarowania zasobami wody i energii. W pracach plastycznych staraliśmy się wykorzystać odpady nadając im nowe znaczenie.

Kolejny tydzień był dla nas szczególnie ważny, ponieważ zapoznawaliśmy się z tradycjami świąt majowych. Z tej okazji przypomnieliśmy sobie katechizmem polskiego dziecka i rozmawialiśmy o symbolice świąt majowych oraz przynależności narodowej.

Ponadto tak jak w poprzednich miesiącach entuzjastycznie realizowaliśmy zajęcia cykliczne. Gimnastykowaliśmy nasz język, rozwiązywaliśmy zagadki, rozwijaliśmy się manualnie: rysowaliśmy, wycinaliśmy, tworzyliśmy piękne dzieła sztuki. Uczestniczyliśmy w konkursach "Co myśli pies, Co myśli kot?", "Eko Torba", "Zwiastuny Wiosny" oraz braliśmy udział w pokazie strojów ekologicznych.

Każdego poranka czytaliśmy i słuchaliśmy ciekawych opowieści. Często staraliśmy się spędzać wolny czas aktywnie. Graliśmy w tenisa stołowego, piłkę nożną. Spędzaliśmy dużo czasu na dworze dobrze się bawiąc.