Sala 152, 04 2018

W pierwszym tygodniu kwietnia rozmawialiśmy o znaczeniu książek w naszym życiu. Omówiliśmy różnice pomiędzy czytaniem książek a oglądaniem bajek w telewizji. Przez cały tydzień kształtowaliśmy dobre nawyki czytania oraz rozwijaliśmy zainteresowania czytelnicze. Dzieci własnoręcznie wykonały piękne książki o ulubionym bohaterze.

Drugi tydzień minął nam na propagowaniu zdrowego stylu życia oraz wyrabianiu prawidłowych nawyków żywieniowych i kultury fizycznej. Dzieci dowiedziały się ile cukru jest w wybranych  produktach: słodyczach oraz napojach. Wspólnie odmierzały za pomocą wagi, ilość cukru w poszczególnych opakowaniach. Na zakończenie zdrowego tygodnia dzieci zrobiły sałatkę owocową oraz delektowały się świeżo wyciśniętym sokiem warzywno - owocowym.

W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o niebezpieczeństwach zagrażających środowisku. Wyrabialiśmy nawyki oszczędnego gospodarowania zasobami energii i wody. Dzieci wspólnymi siłami stworzyły obrazy ziemi. Pierwsza to ta, o która dbamy a druga ta zaniedbana. Wspólnie zadawaliśmy sobie pytanie: A Ty którą ziemię wybierasz? Odpowiedź była prosta. Dlatego wszyscy obiecali, że będą dbali o naszą planetę.

Ostatni tydzień kwietnia związany był ze świętami majowymi. Dzieci zapoznały się z historią świąt majowych oraz ich symboliką. Kształtowaliśmy postawy patriotyczne oraz poczucie przynależności narodowej.

Poza zajęciami w sali świetlicowej, codziennie korzystamy z pięknej pogody. Nie ma dnia bez zabaw na placu zabaw czy też gry w piłkę nożną na boisku szkolnym.