Sala 155, 04 2018

Kwiecień upłynął w naszej świetlicy w ciepłej atmosferze. Pogoda umożliwiała nam częste wyjścia na plac zabaw oraz boisko szkolne. Mogliśmy ten czas spędzać aktywnie, wykorzystywaliśmy do zabawy chustę animacyjną, skakanki, hula hop oraz piłki.

Pierwszy tydzień poświęcony został tematowi „Książka, naszym przyjacielem”.
W tym tygodniu dzieci rozwijały swoje zainteresowania czytelnicze poprzez słuchanie bajek, opowiadań. Rozmawialiśmy na temat dbania i szanowania książek, każde dziecko miało możliwość opowiedzenia o swojej ulubionej książce. Podczas zajęć plastycznych, uczniowie wykonali zakładkę do książki.

Drugi  tydzień upłynął nam pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Przypomnieliśmy sobie o tym, że aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie należy regularnie uprawiać różnorodne aktywności fizyczne oraz odpowiednio się odżywiać. Podczas festiwalu kolorowych witamin, dzieci zrobiły sałatkę owocową. W tym miesiącu odwiedziła nas pani stomatolog. Zaproszony gość opowiedział dzieciom, jak dbać o zęby
i higienę jamy ustnej.

W kolejnym tygodniu ,,Dnia Ziemi” wzięliśmy udział w cyklu zajęć poświęconych naszej planecie. Rozmawialiśmy o wyrabianiu nawyków oszczędnego gospodarowania zasobami energii i wody. Odbyło się również „spotkanie z Operą”. Dzieci dowiedziały się co to opera, aria oraz wysłuchały najwybitniejszych śpiewaków operowych.

W ostatnim tygodniu dzieci zapoznały się ze świętami majowymi i ich symboliką, z tego tytułu wykonaliśmy pracę plastyczną ,,Godło Polski”.

W kwietniu mieliśmy także okazję przystąpić do konkursów ,,Najciekawszy strój ekologiczny” i ,,Eco torba”. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak prawdziwi projektanci mody, kreując oryginalne kroje i fasony. Wykorzystując przy tym  surowce wtórne. Kolejnym konkursem w którym wzięliśmy udział był konkurs ,,Naszą pasją jest sztuka” oraz konkurs dzielnicowy ,,Co myśli pies, co myśli kot?”.