Sala 155, 05 2018

Majowe tematy zajęć dydaktycznych :

1. Wehikuł czasu .
2. Tydzień sztuki.
3. W rodzinie tkwi siła.

Przed majówką odbył się pokaz ekologiczny dla wszystkich świetlic. Dzieci zaprezentowały wykonane stroje z surowców wtórnych. Pokazy były spektakularne a ich celem była ochrona przyrody. Po majówce wszyscy wróciliśmy pełni sił i zapału do pracy.
Dzieci zdobyły wiedzę o wynalazcach i ich wynalazkach XIX w poprzez prezentację multimedialną. Po prezentacji wykonały rysunki - kolorowanki kredkami ołówkowymi wybranych wynalazków. Podczas gry dydaktycznej grupa zgadywała „Jaki to wynalazek i kto go odkrył?. Dzieci grały w piłkę nożną, przestrzegając zasad zgodnej zabawy. Grupa tańczyła układy taneczne z Just Dance .
W tygodniu majowym o sztuce dzieci poznały jej okresy i ich przedstawicieli. Plastycznie wykonały witraże techniką papieroplastyki. W zabawach ruchowych dominowały zabawy w
„Kolory” i „Rzeźbiarz”. W grze dydaktycznej grupa zgadywała „ Jaki to obraz i kto go namalował?”. W świetlicy dominowała muzyka rosyjska: „Katiusza” i z baletu ”Jezioro Łabędzie”.
W świetlicy tydzień o rodzinie przebiegał po hasłem „W rodzinie tkwi siła”. Na zajęciach dzieci mówiły co robią ze swoimi rodzicami podczas dni wolnych. Grupa wykonała kwiaty dla swoich rodziców z papieru, które udekorowały naszą wystawę prac plastycznych. Dzieci śpiewały piosenki „Moja rodzina”, „A ja wolę swoją mamę”. Podczas gry dydaktycznej grupa dokańczała zdanie „Moja mama jest wyjątkowa, ponieważ…” a „Mój tata jest najlepszy, ponieważ…”. Dzieci bawiły się w zabawy „Mamo, Tato ile kroków do domu?”.
Celem zajęć majowych było poszerzenie wiedzy dzieci i rozwijanie ich zainteresowań a także umiejętności oraz zapewnienie im bezpieczeństwa podczas zabaw.

Beata Baran