Sala 160, 05 2018

Podobno maj, to najpiękniejszy miesiąc w roku. W świetlicy 160 minął szybko i przyjemnie. Po powrocie z długiej majówki, za sprawą Wehikułu Czasu, przenieśliśmy się w „zamierzchłą” przeszłość. Zastanawialiśmy się, jak ludzie żyli, kiedy nie ujarzmiono jeszcze ognia, nie wynaleziono koła, druku, żarówki, penicyliny, czy telefonów komórkowych i Internetu. „Wybraliśmy się” też w przyszłość, w której zostaliśmy wynalazcami i konstruowaliśmy nowe, bardzo potrzebne ludzkości urządzenia.
W Tygodniu Sztuki, jak za sprawą magicznej różyczki, z wynalazców staliśmy się artystami, którzy malowali, śpiewali, tańczyli, pisali i recytowali wiersze. Wykonując portrety naszych rodzin, przygotowując prezenty dla mamy, zdaliśmy sobie sprawę, że RODZINA napełnia nas szczęściem i siłą, i że nie ma nic od niej ważniejszego na świecie. W ostatnim tygodniu porozmawiamy o życiu dzieci w różnych zakątkach świata, o ich radościach i smutkach. Przez cały miesiąc odbywały się, rozgrywki Świetlicowego Turnieju Piłkarskiego Klas III. Wygrała nasza klasa - 3L! Gratulujemy!
Przypominaliśmy sobie także najważniejsze polskie legendy, do których wykonaliśmy piękne ilustracje.
Z niecierpliwością czekamy, na to, co przyniesie nam czerwiec!

Wychowawcy ze świetlicy 160