"Opowiadać każdy może..."

Janina Niewiadomska

W dniu 30 maja 2018 roku klasa 6a i 6c wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielem Wydawnictwa Linia, panem Grzegorzem Zalewskim. Wydawca zaprezentował książkę pt. Magia pisania. Jak tworzyć porywające historie amerykańskiej autorki Gail Carson Levine. Publikacja była inspiracją dla wspólnej inicjatywy Biblioteki Publicznej Dzielnicy Białołęka i biblioteki Szkoły Podstawowej nr 355 w Warszawie do zorganizowania warsztatów kreatywnego pisania dla młodzieży w kwietniu i maju 2018 roku.

Pan Grzegorz Zalewski wręczył nagrody za udział w konkursie na opowiadanie pt. Opowiadać każdy może... dla uczniów klas szóstych i siódmych. Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Domańska z klasy 6a, drugie - Linh Nguyen Dien z klasy 7a, trzecie - Łukasz Zagroba z klasy 6c. Pięciu uczniów otrzymało wyróżnienia. Wszystkim laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody książkowe. W drugiej części spotkania pan Grzegorz Zalewski rozmawiał z uczniami na temat ich zainteresowań literackich. Opowiadał o współpracy wydawcy z autorem książki nad opracowaniem publikacji. Zachęcał młodzież do doskonalenia sztuki kreatywnego pisania i rozwijania zainteresowań rynkiem wydawniczym w Polsce.

W spotkaniu wzięła również udział pani Ewa Kozikowska z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 4 przy ulicy Antalla 5 w Warszawie. Odebrała podziękowania za koordynowanie działań związanych z organizacją warsztatów kreatywnego pisania dla młodzieży.

Podziękowania składamy nauczycielom języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 355 w Warszawie, pani Karolinie Soczyńskiej i panu Markowi Lepczakowi za udział w komisji konkursu na opowiadanie pt. Opowiadać każdy może.

Zachęcamy uczniów zainteresowanych sztuką pisania do wypożyczenia książki Magia pisania Gail Carson Levine, która jest dostępna w bibliotece szkolnej.