Sala 160, 06 2018

Czerwiec rozpoczęliśmy tematem „Warszawa da się lubić”. Zwieńczeniem zajęć i pogadanek na temat naszej stolicy było stworzenie wspólnie ze świetlicą 157 pracy plastycznej prezentującej mosty warszawskie. Wytwór naszych świetliczaków można było podziwiać w holu głównym naszej szkoły.

Motywem przewodnim kolejnego tygodnia były podróże, w nawiązaniu do tematu „Świetliczak na krańcach świata”. Naszym celem było przypomnienie i utrwalenie podstawowych wiadomości o kontynentach, środkach transportu oraz ciekawych miejscach, które warto zwiedzić. Był to niejako wstęp do naszych rozważań na temat wakacyjnych planów. Jednak, aby wakacje były udane, muszą być bezpieczne. O zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku musi pamiętać każde dziecko. Dlatego na ten temat przeprowadziliśmy szereg zajęć i rozmów w ostatnim tygodniu czerwca.

W związku z kończącym się rokiem szkolnym nastąpiła finał akcji „Wzorowy świetliczak”. Nagrody i wyróżnienia trafiły w ręce dzieci, które dzielnie pracowały i starały się przez cały rok.

Ostatni miesiąc roku szkolnego 2017/18 rozpieszczał nas piękną, słoneczną pogodą, dzięki czemu wiele czasu spędziliśmy na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Rozstaliśmy się z nadzieją, że podczas wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie pięknej, słonecznej aury.