Sala 152, 09 2018

Wakacje dobiegły końca i czas powitać szkolne mury. Naszą świetlice znów wypełnia śmiech i zabawa. Pierwsze dni upłynęły nam przede wszystkim na dzieleniu się wrażeniami z letniego wypoczynku, a następnie podjęliśmy już bardziej poważne tematy. Wspólnie omówiliśmy kontrakt świetlicowy dotyczące zasad obowiązujących w naszej świetlicy. To bardzo ważne, bo tylko wtedy dzieci będą mogły miło, w przyjaznej atmosferze i bezpiecznie spędzać czas. Kolejny tydzień upłynął nam na rozmowach o bezpieczeństwie w szkole, na boisku, placu zabaw jak też w drodze do szkoły. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz utrwaliły znajomość podstawowych znaków drogowych. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, wykonały piękne prace plastyczne, które ozdobiły naszą świetlicę.
We wrześniu obchodziliśmy nietypowe święta, takie jak: dzień pszczoły, dzień marzyciela, dzień kropki. Dzięki tym dniom dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności jednocześnie dobrze przy tym się bawić i uczyć. W ostatnim tygodniu września podczas zajęć rozmawialiśmy o cechach jesieni, pogodzie jaka panuje o tej porze roku, jak również o darach, które nam przynosi. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną techniką pointylizmu. Korzystając ze słonecznej pogody, spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Dzieci najchętniej grały w piłkę nożną lub bawiły się na placu zabaw.