Sala 155, 10 2018

Jesień w pełni. Pomimo chłodniejszych dni, staramy się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Naszym grom i zabawom często towarzyszą rozmowy o bezpiecznych formach aktywnego spędzania wolnego czasu.

W danym miesiącu obchodziliśmy ,,Światowy dzień zwierząt” dlatego rozmawialiśmy z dziećmi na temat kształtowania pozytywnej postawy wobec zwierząt. Podczas tygodnia ,,Dzień edukacji narodowej”  poznawaliśmy zawody pracowników naszej szkoły. Zadbaliśmy, aby dzieci doceniały wartość pracy wszystkich ludzi bez względu na ich zawód, wykonaliśmy z tej okazji kartki, które zostały wręczone pracownikom szkoły.

Październik jest miesiącem w którym coraz bliżej czuje się jesień, dlatego i my zajęliśmy się tematyką jesienną: „Jesień w sadzie, lesie i ogrodzie-dary jesieni”,. Na zajęciach rozmawialiśmy o cechach jesieni, pogodzie jesienią jak również o darach które przynosi nam  jesień. Wykonaliśmy kilka prac w tym temacie: jesienne owoce i warzywa, leśni mieszkańcy. Z okazji ,,Dnia ziemniaka” zrobiliśmy sałatkę jarzynową, którą każdy uczeń miał możliwość spróbować. W ostatnim tygodniu obchodziliśmy ,,Dzień orgiami” podczas którego zostały wykonane prace plastyczne ,,Lisek” i ,,Warzywa i owoce”.

Uczniowie z naszej świetlicy wzięli udział w konkursach plastycznych i fotograficznych: ,,Jesień w moim mieście”, ,,Zwierzęta leśne zaczarowane w liściach”, ,,Jesienny lampion”.