Sala 152, 10 2018

W październiku mieliśmy okazję spędzić wiele miłych chwil w naszym świetlicowym gronie. Podczas zajęć edukacyjnych omawialiśmy wiele ważnych tematów. Jednym z nich był : "Światowy Dzień Zwierząt". Najważniejszym celem zajęć było zwrócenie uwagi na losy zwierząt zarówno tych domowych jak i dziko żyjących a także uwrażliwianie na niestosowne zachowania ludzi wobec zwierząt. W kolejnym tygodniu poznaliśmy znaczenie Dnia Edukacji Narodowej. By uczcić ten dzień wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy kartki z podziękowaniami dla wszystkich pracowników szkoły.

Dzięki sprzyjającej pogodzie zaobserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie a także wskazywaliśmy oraz nazywaliśmy dary jesieni. Uczniowie mieli możliwość stworzyć własne przetwory na zimę podczas wykonywania pracy plastycznej.

Każdy z nas posiada jakieś zainteresowania i właśnie na ten temat rozmawialiśmy w kolejnym tygodniu. Dzieci chętnie opowiadały o tym, co najbardziej lubią robić, dzieląc się przy tym doświadczeniami z ulubionych dziedzin.

Temat bezpieczeństwa jest dla nas szczególnie ważny zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci w sieci i na nim skupiliśmy swoją uwagę w ostatnim tygodniu. Staraliśmy się wyjaśnić naszym uczniom w jaki sposób powinni korzystać z Internetu a przede wszystkim z treści, które są tam umieszczane oraz jakich zasad przestrzegać by zminimalizować ryzyko zagrożenia.