Sala 160, 10 2018

Październik powitał nas piękną, słoneczną pogodą. W sali świetlicowej 160 pojawiły się jesienne dekoracje. Na korytarzu wykonałyśmy dla rodziców wystawę z papieru i bibuły na temat: „Powitanie jesieni”.

Wszystkie klasy realizowały zadania z planu dydaktycznego, który obejmował tematy o zwierzętach a w szczególności Światowy Dzień Zwierząt ( 4.X.), o Święcie Edukacji Narodowej i o darach jesieni oraz o własnych zainteresowaniach. Podczas akcji „Cała Polska czyta dzieciom” panie czytały dzieciom fragmenty książki „Kubusia Puchatka” A. A  Milne, wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy. Na zajęciach plastycznych dzieci robiły techniką origami zwierzęta i kwiaty dla pracowników szkoły. Z tematu pt. „Dary jesieni” grupa wykonała owoce i warzywa z bibuł, które zawieszone zostały na wystawie prac plastycznych.

Na zajęciach muzycznych dzieci śpiewały zgodnie z tematami tygodnia piosenki pt. „Kundel Bury”, „Idzie jesień”, „Nasza Pani”, „Jabłko”. Podczas zajęć muzycznych dzieci tańczyły różne układy choreograficzne z Just Dance. Podczas zajęć  ruchowych i sportowych dzieci grały w piłkę nożną i tenisa stołowego i bawiły się w chustę animacyjną w zabawy np. rekin i rybki.

Dodatkowo zorganizowałyśmy zajęcia na Dzień Drzewa (10 X) i Światowy Dzień Origami (24 X), Dzień Kundelka (25 X), Dzień Ziemniaka i Jabłka. Celem tych zajęć  było uwrażliwienie dzieci na los zwierząt i piękno przyrody. W październiku wykonałyśmy wraz z dziećmi prace na konkurs jesienny pt. „Lampiony jesienne”. Jednorazowe zajęcia w świetlicy z robotyki miały na celu zachęcenie dzieci do tych zajęć.  Naszej świetlicy dzieci codziennie odrabiają prace domowe.

Realizacja zadań dydaktycznych w świetlicy 160 pozwoliła na rozwój zainteresowań dzieci i naukę poprzez zabawę.