Piknik historyczny

październik 2018 r.

W tym roku wszyscy obchodzimy wielkie święto 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji postanowiliśmy to wyjątkowe wydarzenie celebrować w inny sposób niż co roku. Zaczęliśmy już w październiku piknikiem historycznym, w którym brała udział cała społeczność szkolna. Grupa rekonstrukcyjna Szare Szeregi przygotowała dla uczniów wiele atrakcji, miedzy innymi: zajęcia w szpitalu polowym, musztrę wojskową, pokaz broni z I wojny światowej, tor przeszkód. Uczniowie samodzielnie uszyli sobie biało-czerwone opaski, korzystali z łączności polowej i mogli przymierzać stroje wojskowe sprzed stu lat. Wiele radości sprawiła uczniom możliwość przejazdu wozem bojowym Chwat. Piękna pogoda sprawiła, że piknik zorganizowany na świeżym powietrzu na długo pozostanie w naszej pamięci.

Karolina Gregorczyk

Beata Żentkowska