Sala 152, 11 2018

Nastał czas, w którym dni stają się coraz krótsze, czasami wydają się nam szare i smutne. Jednak w naszej świetlicy nie ma miejsca na ponury nastrój! Listopad rozpoczęliśmy od tematu: ,,Inny, a jednak taki sam”. Zajęcia w tym tygodniu były ukierunkowane na właściwe zrozumienie i znaczenie słowa “tolerancja”. Uczniowie rozwijali umiejętności wyrażania myśli i opinii poprzez pogadanki, kształtowali postawy tolerancji wobec odmienności jak  i prawa do odrębności i indywidualności. Kolejny tydzień miały charakter patriotyczny, z okazji Święta Niepodległości szkolna świetlica przybrała barwy biało – czerwone. Rozmawialiśmy o tym, czym jest patriotyzm oraz jakie cechy powinna posiadać osoba, która patriotą się czuje. W ramach zajęć plastycznych uczniowie wykonali  m.in. kotyliony. W listopadzie, rozmawialiśmy również o prawach i obowiązkach dzieci w ramach tematu tygodnia „Moje prawa- ważna sprawa”.Wraz z końcem miesiąca w naszej świetlicy zrobiło się bardzo magicznie. Zgodnie z tradycją andrzejkową dzieci wzięły udział w zabawie pełnej różnego rodzaju wróżb. Wszystkie zabawy, traktowane z przymrużeniem oka, wprawiły dzieci w radosny, magiczny nastrój oraz przysporzyły wielu uśmiechów!