Sala 160, 11 2018

Na początku listopada, przy okazji Narodowego Święta Niepodległości, skoncentrowaliśmy się na bardzo ważnym wydarzeniu z przed stu lat, gdy Polska odzyskała swą suwerenność. Dzieci dowiedziały się o tej niezmiernie chlubnej i ważnej karcie z naszej historii. Kilka dziewczynek reprezentowało naszą świetlicę na międzyszkolnym festiwalu pieśni i piosenek patriotycznych.

Ważne tematy towarzyszyły nam w kolejnych dwóch tygodniach. Pierwszy z nich – „Inny – a jednak taki sam” był okazją do uświadomienia znaczenia i przyswojenia sobie takich pojęć jak: odmienność, tolerancja, akceptacja, zrozumienie dla drugiego człowieka. Drugi temat – „Moje prawa – ważna sprawa” posłużył nam do przypomnienia i utrwalenia praw wszystkich dzieci zapisanych w Konwencji o Prawach Dziecka.

Listopad obfitował w wiele nietypowych świąt, które zrealizowaliśmy w formie różnych zajęć, pogadanek i prac plastycznych. Były to: Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i Gotowania, Dzień Czarnego Kota, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz Światowy Dzień Bicia Rekordów. Ostatni z wymienionych posłużył nam do zorganizowania Świetlicowego Tygodnia Bicia Rekordów, gdzie przez cały tydzień zmagaliśmy się w kilku konkurencjach rywalizując z pozostałymi świetlicami.

Ostatni tydzień listopada to oczywiście lubiane przez wszystkie dzieci andrzejki, gdzie podstawę stanowiły wróżby andrzejkowe i dobra zabawa.