Sala 155, 11 2018

Listopad rozpoczęliśmy od kształtowania poczucia przynależności narodowej. Rozmawialiśmy o historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomnieliśmy sobie również legendę o Lechu, Czechu i Rusie, dzięki którym według podań powstał Nasz kraj. 11-go listopada o godz. 11:11 razem z całą szkołą odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy na sali gimnastycznej, przyozdobieni w piękne biało-czerwone kotyliony, które przygotowaliśmy z tej okazji.
W drugim tygodniu poruszaliśmy tematykę tolerancji wobec innych ludzi. Dzieci wypowiadały się o postaciach nietolerancji współczesnego świata i rozmawialiśmy jak zachowywać się, gdy widzimy, że ktoś nie jest tolerancyjny. Przy tym temacie dzieci zrobiły prace plastyczne pt. „ Dzieci świata”.
Trzeci tydzień bardzo szybko nam upłynął przy pobijaniu rekordów świetlicowych. Spośród 5 dyscyplin zostali wyłonieni zwycięzcy, których rekordy za rok zostaną prawdopodobnie na nowo pobite.
W ostatnim tygodniu spędziliśmy przyjemnie czas na rozmowach o tradycjach i zwyczajach ludowych związanych z andrzejkami. Dzieci wzbogaciły wiadomości na temat wróżb i zabaw andrzejkowych. Oczywiście dzieci próbowały uchylić rąbka tajemnicy o swojej przyszłości i tak właśnie losowały kim zostaną w późniejszych latach, co ich czeka… Z kolei dzięki butom dowiedzieliśmy się, kto odnajdzie jako pierwszy swoją sympatię.
W listopadzie dziewczynki z naszej świetlicy zajęły miejsca na podium w konkursie na najciekawszy jesienny lampion. Obchodziliśmy również dzień misia, w którym dzieci miały okazję przynieść do szkoły swoje pluszaki, pochwalić się nimi przyjaciołom oraz opowiadały historie związane z nimi.