Sala 160, 12 2018

Grudzień był wyjątkowym miesiącem ze względu na fakt nachodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W pierwszym tygodniu miesiąca rozmawialiśmy o tym, iż każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem. Dzieci dowiedziały się czym jest empatia, altruizm, a także zostały uwrażliwione na potrzeby ludzi i zwierząt pokrzywdzonych przez niesprzyjający los. Poznały także różnorodne akcje charytatywne, między innymi takie jak: Szlachetna Paczka, Kredki dla Afryki, różnorodne zbiórki rzeczy dla hospicjum dziecięcego lub schronisk dla zwierząt. Świetlicę odwiedził także mały Mikołaj obdarowując dzieci nowymi grami planszowymi.

Kolejny tydzień przypomniał dzieciom jak bardzo trudnym okresem dla zwierząt jest zima. Dowiedziały się także, jak w odpowiedni i zdrowy sposób je dokarmiać i dbać o nie. Odbył się także kiermasz świąteczny, na którym dzieci dzielnie pomagały i zachęcały do kupna rzeczy i ozdób ręcznie wykonanych przez wychowawców świetlic z pomocą uczniów.

Przez cały grudzień trwały także przygotowania dzieci do dzielnicowego konkursu pt. "V przegląd kolęd i pastorałek", w którym zajęły trzecie miejsce. Wykonaliśmy także wiele prac plastycznych, między innymi: aniołki z masy solnej, bombki choinkowe przeznaczone na międzyszkolny konkurs, a także wspólnie stworzyliśmy kartki świąteczne dla osób starszych przebywających w domu opieki.

W tygodniu przed przerwą świąteczną skupialiśmy się na utrwalaniu wiedzy na temat tradycji i zwyczajów świątecznych. Zorganizowaliśmy także spotkanie z rodzicami. Był poczęstunek, kolędowanie, a także warsztaty plastyczne, na których rodzice wraz z dziećmi własnoręcznie wykonywali ozdoby świąteczne.