Sala 160, 01 2019

Nowy rok w świetlicy 160 zaczął się od wspomnień, podsumowań i planów na przyszłość. Wszyscy byliśmy zgodni, co do tego, że noc sylwestrowa jest piękna dzięki fajerwerkom, ale także martwiliśmy się o zwierzęta, które się ich boją. Jak będzie wyglądała ta noc za rok – to zależy tylko
od nas! Ale póki co, bawiliśmy się świetnie w trakcie balu karnawałowego, na którym tańczyliśmy na gazetach, z balonami, kapeluszami, graliśmy w limbo i gorące krzesła – było wesoło i głośno! Długie zimowe popołudnia i wieczory zachęciły nas do czytania. Przypomnieliśmy sobie baśnie z dzieciństwa, poznaliśmy nowe oraz obiecaliśmy sobie, że nie poprzestaniemy tylko na zimowym czytaniu, lecz zaprzyjaźnimy się z książką na całe życie. Przygotowaliśmy się także do ferii i mroźnego lutego – wiemy jak ubierać się zimą oraz bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie. Porównaliśmy również nasze zimy, z tymi w mroźnej Arktyce - zazdrościmy im tylko zorzy polarnej.
Nie zapomnieliśmy także o naszych Babciach i Dziadkach – wykonaliśmy i wysłaliśmy im piękne kartki z życzeniami. Pomyśleliśmy także o tych, którzy mogą być samotni i wspólnie ze świetlicą 157 przygotowaliśmy prezent dla podopiecznych Domu Opieki na Mehoffera – my wykonaliśmy pięknie zdobione serduszka z masy solnej, a oni przygotowali występ wokalny.
W styczniu odebraliśmy nagrody za III miejsce i wyróżnienie w I Międzyszkolnym Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Bombka Bożonarodzeniowa” zorganizowanym przez SPS 213 w Warszawie, zasililiśmy także świetlicową drużynę , z którą zajęliśmy II miesiące w IV Świetlicowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej.
Wychowawcy ze świetlicy 160