Sala 155, 01 2019

Po przerwie świątecznej ruszyliśmy radosnym krokiem do pracy. W pierwszym tygodniu dużo rozmawiałyśmy z dziećmi o postanowieniach noworocznych.

„Karnawałowe szaleństwa”. Powstało wiele prac plastycznych o tematyce karnawałowej. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach taneczno – muzycznych „ Just dance” jak i sportowych. Tydzień zakończyliśmy balem karnawałowym z licznymi atrakcjami oraz poczęstunkiem.

„Zimowe wieczory w bajkowym świecie”. Dzieciom czytałyśmy baśnie, bajki i bajeczki. Inscenizowaliśmy scenki ramowe – zgadnij baśń. Z kółek origami tworzyliśmy baśniowe postacie. Włączyłyśmy 2 klasy do akcji „Kartki dla Babci i Dziadka". Dzieci wykonały laurki dla dziadków, które zostały wysłane Pocztą Polską. Uczniowie pomogli również przygotować kartki dla „Domu Seniora”. Natomiast 2 uczennice z zespołem Skylight odwiedziły Dom Opieki przy ul. Mehoffera gdzie zaśpiewały piosenki.

„Idzie luty podkuj buty”. Przeprowadziłyśmy z dziećmi rozmowy na temat krajów wiecznej zimy oraz zwierząt tam mieszkających. Chętne dzieci przygotowały pracę plastyczną na konkurs dzielnicowy „ Portret Babci i Dziadka. Czas płynął nam szybko bo każdy myślał już o feriach. Dzieciom zorganizowałyśmy dużo zajęć ruchowych, by nie nabawiły się kontuzji na stoku bądź podczas zabaw na śniegu. Przypomniałyśmy dzieciom jak bezpiecznie spędzać ferie.