Sala 157, 02 2019

Luty zawitał w naszych świetlicowych progach, a wraz z nim bardzo interesujące tematy tygodnia. Zaraz po powrocie z ferii zimowych oprócz dzielenia się wrażeniami z wyjazdów, zimowisk poruszyliśmy zagadnienia dotyczące przyjaźni, jej roli w życiu człowieka. Rozwijaliśmy umiejętność wyrażania empatii. Z okazji 14 lutego utworzyliśmy „Pocztę walentynkową”, dzięki której dzieci miały możliwość okazania wyrazów sympatii swoim kolegom i koleżankom. W pracach plastycznych dominował motyw serca.
W następnym tygodniu skoncentrowaliśmy się na tematyce związanej z zainteresowaniami, pasjami. Wspólnie zastanawialiśmy się nad wartościowymi sposobami spędzania wolnego czasu, możliwościami rozwijania różnorodnych hobby. Metodą burzy mózgów stworzyliśmy całą listę zainteresowań naszych uczniów.
Ostatni tydzień miesiąca przeniósł nas do Parku Jurajskiego. Rozbudzaliśmy zainteresowania dzieci prehistorią. Zgłębialiśmy wiadomości na temat gatunków dinozaurów, warunków ich życia, odżywiania. Uczniowie mieli możliwość wykonania szkieletów dinozaurów oraz dużego plakatu przedstawiającego te zwierzęta.
W lutym obchodziliśmy: Dzień Bezpiecznego Internetu, Światowy Dzień Kota, Dzień Dinozaura. Ogłoszono wyniki dzielnicowego konkursu plastycznego pt. „Portret Babci i Dziadka” przeprowadzonego przez Szkołę Podstawową nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie - I miejsce zdobyła Magdalena Raczko kl. III B.
Rozstrzygnięty został zorganizowany przez naszą świetlicę konkurs literacki pt. „Wierszyki humorem pisane”. Wyobraźnia świetlicowych poetów nie ma granic, czego dowodem były zgłoszone prace. Zwycięskie wiersze wyeksponowano na tablicy w holu głównym szkoły. Laureatami niniejszego konkursu zostali:
I miejsce: Adam Głowacki kl. III B
II miejsce: Helena Polak kl. II H
III miejsce: Izabela Stuleblak kl. II H
Wyróżnienia: Maja Korpikiewicz kl. IV N, Piotr Arabas kl. IV B, Weronika Kwartnik kl. III A
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za kreatywność oraz zaangażowanie w tworzenie pięknych wierszy. Laureatom serdecznie gratulujemy.
Dzieci z dużym entuzjazmem zainteresowały się wewnątrzszkolnymi konkursami świetlicowymi: „Przestrzenny kot” oraz „Językowe łamańce”.