Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2.04.2019 r. w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, odbyła się w naszej szkole trzecia konferencja poświęcona propagowaniu zagadnień z nim związanych.
Konferencja powstała z inicjatywy p. Moniki Ligęzy we współpracy z Dyrekcją szkoły oraz Zespołem Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i składała się z trzech paneli.
Pierwszy poświęcony był zagadnieniom teoretycznym dotyczącym problematyki autyzmu przedstawionym przez p. Dorotę Nakielską terapeutę z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi autystycznymi oraz przez p. Magdalenę Siuba- Strzelińską dietetyka z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ, która omówiła wpływ diety na funkcjonowanie dziecka z dysfunkcjami. Natomiast drugi panel poruszał praktyczne sposoby radzenia sobie w życiu codziennym z problemami wynikającymi ze specyfiki funkcjonowania dziecka autystycznego w środowisku rodzinnym zaprezentowane przez p. Annę Łuszpińską i p. Dorotę Łagodzińską. W trzecim panelu uczestnicy konferencji zadawali pytania prowadzącym oraz dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami, co pozwoliło na wymianę doświadczeń oraz pogłębienia swojej wrażliwości i nowego spojrzenia na problem autyzmu.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 355 za udział w konferencji oraz możliwość jej przeprowadzenia, natomiast specjalistom za jej przygotowanie a Rodzicom i Gościom za udział i zaangażowanie.