Sala 160, 05 2019

Maj w świetlicy to miesiąc podróży - rozpoczęliśmy od zwiedzania krajów Unii Europejskiej – poznawaliśmy historię oraz zwyczaje w poszczególnych państwach, dowiadywaliśmy się jakie mają flagi i stolice.
Kolejny tydzień to też podróże, ale w przyszłość – dzieci zastanawiały się jaki zawód będą wykonywać, a w podjęciu tej decyzji miało im pomóc poznanie specyfiki różnych profesji oraz uzmysłowienie sobie tego co najbardziej lubią robić.
Przedostatni tydzień maja należał do rodziny – przypomnieliśmy sobie jak ważna jest dla każdego człowieka, zrobiliśmy piękne prezenty dla mam.
W ostatnim tygodniu wybraliśmy się w podróż dookoła świata – odwiedzaliśmy naszych kolegów i koleżanki z innych krajów, dowiadywaliśmy się jak żyją, w co się bawią oraz czym się martwią, co ich cieszy.
Cały miesiąc zbieraliśmy „Eko-ludki”, ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszy „Portret Mamy”, zorganizowaliśmy i rozegraliśmy turniej w scrabble – klasa 3a z naszej świetlicy zajęła I miejsce! Piosenką „Warszawa da się lubić” reprezentowaliśmy szkołę na międzyświetlicowym konkursie wokalnym „Nie ma cwaniaka nad Warszawiaka” i systematycznie przygotowywaliśmy się do przedstawienia dla przedszkolaków „Zamieszanie w krainie bajek”, które odbyło się 29 maja. Oczywiście nie zapomnieliśmy się też dobrze bawić!
Wychowawcy ze świetlicy 160