Sala 157, 05 2019

Po długim weekendzie majowym wszyscy wróciliśmy wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania, dlatego też od razu wyruszyliśmy w „Podróże po Europie”. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w pogadankach, słuchały ciekawostek, a także wypowiadały się na temat krajów, które zwiedziły podczas wyjazdów z rodzicami.  Uczniowie poznali znaczenie Unii Europejskiej, przypomnieli sobie jej flagę oraz hymn. Dzieci wylepiały plasteliną flagi wybranych państw europejskich oraz brały udział w zabawach utrwalających zdobytą wiedzę.

Przez cały następny tydzień towarzyszyło nam pytanie „Kim będę w przyszłości?” Dzieci poznały zawody współcześnie cieszące się największym zainteresowaniem, ale także te, które stają się coraz bardziej zapomniane i zagrożone wyginięciem.  Uczniowie dyskutowali na temat swoich marzeń dotyczących przyszłej pracy zawodowej, każdy wykonał rysunek z nią związany.

Kolejny tydzień upłynął nam pod hasłem „Święto rodziny”. Prowadziliśmy pogadanki dotyczące znaczenia rodziny w życiu każdego człowieka, pełnienia w niej określonych ról. Poprzez rozwiązywanie zagadek utrwalaliśmy znajomość nazewnictwa bliższych i dalszych krewnych. Każdy pamięta o dacie tego święta – 26 maja Dzień Matki. Właśnie z tej okazji dzieci wykonały prezenty, w które włożyły wiele miłości i zaangażowania. Starały się, aby ich upominki były jak najpiękniejsze i sprawiły kochanym mamusiom wiele radości.

W maju dzieci wzięły udział w następujących konkursach: „ Eko- ludek, drugie życie surowców wtórnych”, „Portret mojej mamy”.  Reprezentanci naszej świetlicy zajęli II i III miejsce w Turnieju Scrabble:

II miejsce: Kacper Gałach, Robert Niedźwiecki kl. III D
III miejsce: Tymon Kucharski, Wojciech Kopczyński kl. III B
Serdeczne gratulacje!!!

Obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu, podczas którego uczniowie rozwiązywali rebusy dotyczące przestrzeni kosmicznej, oglądali prezentację multimedialną i odpowiadali na pytania dotyczące jej treści. Zajęcia zakończyliśmy nauką i wspólnym śpiewaniem piosenki o układzie słonecznym.

Piękna pogoda zachęcała nas do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Chłopcy z radością rozgrywali mecze piłki nożnej, grali w dwa ognie natomiast dziewczynki zdecydowanie preferowały korzystanie z placu zabaw.  Wszyscy dobrze się bawili promując swoim zachowaniem zdrowy styl życia.