Ślubowanie klas I

Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
Wszystkich zebranych gości w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała Pani Dyrektor Danuta Chmielewska. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na trudne zagadki. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały egzamin pierwszoklasisty. Szczególnie ważnym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów oraz rodziców uczniów. Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej 355 im. Jana Wedla w Warszawie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców.
Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.