Spotkanie autorskie z panią Mariolą Pryzwan

W dniu 23 października 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panią Mariolą Pryzwan na temat biografii Władysława Broniewskiego dla uczniów klas 8a i 8b.
Pani Mariola Pryzwan z wykształcenia jest polonistką, z zawodu bibliotekarką, z zamiłowania biografistką. O swoich bohaterach opowiada z wielkim umiłowaniem i pasją. Obnaża ludzką naturę naszych bohaterów wraz z ich słabościami. Cytat z wywiadu: "Piszę książki tylko o tych, których kocham, więc znalazły się wśród nich ukochane poetki(ci), ulubiony aktor, bo pisałam o Zbyszku Cybulskim i właśnie te ukochane piosenkarki polskie, bo tylko zajmowałam się dotychczas polskimi piosenkarkami, więc Anna German, Anna Jantar i Irena Jarocka..." Zebrana młodzież słuchała z dużym zaciekawieniem o życiu rodzinnym, tragediach życiowych i pracy literackiej w trudnych czasach w jakich żył twórca. Opowieść ilustrowały zdjęcia wyświetlane na dużym ekranie. Odtwarzane było też nagranie głosu czytającego jeden ze swoich wierszy pisarza. Na zakończenie, nasi uczniowie i nauczyciele złożyli Pani Marioli ciepłe podziękowanienia z bukietem czerwonych róż. Byliśmy pod dużym wrażeniem z powodu niezwykłej serdeczności, talentu widzenia w ludziach tego, co najpiękniejsze i niezwykłego sposobu przekazu wiedzy. Z chęcią spotkamy się ponownie na kolejnych spotkaniach i opowieściach o kolejnych twórcach.