Muzeum Drukarstwa

Dnia 16 października 2019 roku nauczyciel biblioteki, wychowawca i uczniowie klasy 5b udali się na wspólną wycieczkę do Muzeum Drukarstwa. Organizacja tematyki wycieczki – „Pismo średniowieczne, warsztaty z kaligrafii” nie była przypadkowa. Nasza biblioteka już po raz kolejny (drugi rok) włączyła się w realizację szkolnego projektu „średniowiecze”. W ramach tego przedsięwzięcia organizowane są lekcje na ten temat gazetki, wycieczki, warsztaty oraz wycieczki. Uczniowie i tym razem stanęli na wysokości zadania biorąc aktywny udział w zajęciach oraz kaligrafując literki i wykonując swoje pierwsze napisy gęsim piórem. Wysłuchali też uprzedniej prelekcji i wykonywali na kartkach ćwiczenia, utrwalające alfabet - uncjałę. Zajęcia wszystkim uczestnikom bardzo się spodobały i chętnie wrócimy na następne.