Muzeum Historii

„Spotkanie z królem Maciusiem I”.

W tegorocznych spotkaniach wzięły udział klasy 2 G, 7 A i 7 D. Uczniowie klasy drugiej zapoznali się z historią Warszawy międzywojennej. Przybliżona została sylwetka i twórczość Janusza Korczaka. Dzieci zapoznały się z głównym bohaterem książki „Król Maciuś I”. Z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach plastycznych, w trakcie których wykonały sylwetkę króla Maciusia. W finale spotkania zagrały w miniprzedstawieniu kukiełkowym, w którym król Maciuś prowadził dyskusję ze swoim ministrem na temat organizacji życia społeczności szkolnej.

„Wiosna, lato, WOJNA…”.

Młodzież klas starszych uczestniczyła w warsztatach na podstawie foto wystawy „Wiosna, lato, WOJNA… Warszawa 1939” Przemieszczając się po wystawie i wykonując zadania uczniowie dowiedzieli się, które budynki zostały zniszczone w czasie niemieckiego oblężenia we wrześniu 1939, które z dzielnic najbardziej ucierpiały, co widać na zdjęciach z wystawy i czego możemy się z nich dowiedzieć o Warszawie tamtych czasów. Warsztaty zakończyły się Quizem wiedzy o historii II Wojny Światowej.