Sala 152, 10 2019

Drugi miesiąc roku szkolnego 2019/2020 za nami! W pierwszym tygodniu października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Rozmawialiśmy o prawach wszystkich zwierzaków oraz o obowiązkach wobec domowych pupili. Wspólnie stworzyliśmy galerię naszych małych przyjaciół. Drugi tydzień października upłynął nam na pisaniu listów. Zapoznaliśmy się z pracą listonosza oraz poznaliśmy historię znaczka pocztowego. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób poprawnie napisać list oraz zaadresować kopertę. Dzięki temu nasza świetlica mogła wziąć udział w międzyszkolnej akcji pisania listów. Nawiązaliśmy korespondencyjny kontakt z dziećmi ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 118 w Warszawie. W połowie miesiąca obchodziliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej, a także przyłączyliśmy się do akcji „Zdrowa śniadaniówka”. Wspólnie omówiliśmy zasady zdrowego żywienia oraz przygotowaliśmy wystawę pt. „Zdrowy talerzyk”. Dwa ostatnie tygodnie października poświęciliśmy podróżom po wspaniałych miastach Polski i Europy oraz bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. Poznaliśmy kulturę i obyczaje wielu krajów Starego Kontynentu, a także dowiedzieliśmy się, jak należy postępować, aby Internet był naszym przyjacielem, a nie wrogiem. Pod koniec miesiąca świętowaliśmy również Dzień Kundelka oraz wzięliśmy udział w akcji kulturalnej „Savoir-vivre na co dzień”. Musieliśmy wykazać się znajomością wszystkich zasad dobrego zachowania. Zwroty grzecznościowe, koleżeńskie uprzejmości i nienaganne maniery przy stole nie były nam obce! Oczywiście w naszej świetlicy nie zabrakło zajęć ruchowych i tanecznych. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.