Międzynarodowy program edukacyjny Global Scholars

W tym roku szkolnym 2019/20  nasza szkoła bierze  udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Global Scholars, który został stworzony przez organizację Global Cities, Inc. Działa ona pod auspicjami fundacji Bloomberg Philantropies z siedzibą w Nowym Jorku. Program ten zapewnia współpracę między szkołami z całego świata. Uczniowie kontaktują się między sobą za pośrednictwem bezpiecznej internetowej platformy. Celem programu jest wspieranie globalnej świadomości i rozwijanie praktycznych umiejętności technologicznych i komunikatywności językowej młodzieży szkolnej. W tegorocznej edycji bierze udział piętnastu uczniów naszej szkoły z klas 7 którzy będą uczestniczyć w dyskusjach na forum elektronicznej klasy z rówieśnikami z Buffalo, Fort Lauderdale, Jacksonsville (USA), Madrytu, Paryża, Bombaju, Odyssey (Kanada) i Tel Awiw (Izrael). Uczestnicy będą zajmować się w szczególności wpływem lokalnej flory i fauny na tryb życia, zdrowie i kulturę oraz zanieczyszczeniem i sposobami ochrony środowiska naturalnego. Będą także rozmawiać o zmianach klimatu i przyjaznych dla środowiska rozwiązaniach problemów urbanizacyjnych, takich jak redukcja odpadów.

Uczniowie ze wszystkich miast uczestniczących w programie komunikują się poprzez forum internetowe, pracują na tym samym programie zajęć, wymieniają między sobą doświadczenia poprzez blogi, materiały wideo i czaty oraz internetowe dyskusje.

Zajęcia prowadzi pani Małgorzata Kocobolska razem z panią Ewą Kirsz.

Zobaczcie pierwsze efekty naszej pracy w tym międzynarodowym projekcie-film na temat naszej najbliższej okolicy i szkole.

Link do filmu poniżej

>>>LINK