Sala 157, 11 2019

Listopad rozpoczął się zapoznaniem dzieci z historią odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to dla nas szczególnie ważny czas, który przypomina o naszej przynależności narodowej, a prowadzone zajęcia ukierunkowane są na kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw obywatelskich. Ponadto zapoznaliśmy się z mapą Polski oraz krajami sąsiadującymi z naszymi granicami.

W kolejnym tygodniu zapoznawaliśmy uczniów z poezją. Wspólnie czytaliśmy i słuchaliśmy wierszy polskich poetów. Był to ciekawy czas, który rozwijał naszą wyobraźnię i wrażliwość na twórczość wybranych poetów.

W trzecim tygodniu listopada uświadamiałyśmy dzieciom jak dużym problemem jest nietolerancja we współczesnym świecie. Prowadziliśmy rozmowy na temat osób  pochodzących z innych krajów oraz o osobach o innym kolorze skóry. Wspólnie kształtowaliśmy postawę tolerancji i poszanowania w stosunku do innych osób.

Kolejny tydzień upłynął nam na realizacji tematu o zwyczajach katarzynek i andrzejek. Podczas zajęć rozwijałyśmy zainteresowania tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi. Wzbogacałyśmy u dzieci wiedzę na temat wróżb i zabaw andrzejkowych.

Dodatkowo w tym miesiącu nasza świetlica zorganizowała „Świetlicowy tydzień bicia rekordów”, a do akcji przyłączyły się wszystkie świetlice. Obchodziliśmy również „Dzień Życzliwości”. Dzieci wykonywały wspólnie „Magiczne Drzewko Życzliwości”, na którym wieszały pozdrowienia dla swoich rówieśników ze świetlicy. Kolejnym obchodzonym przez nas świętem był „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Każdego dnia realizujemy zajęcia czytelnicze w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.