Sala 155, 11 2019

Listopad rozpoczęliśmy od świętowania 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Razem z dziećmi śpiewaliśmy na zajęciach patriotyczne piosenki, pogłębialiśmy znajomość mapy Polski i krajów sąsiednich, wykonaliśmy także prace plastyczne takie, jak np. kotyliony. 11 listopada o godzinie 11:11 wszystkie dzieci zebrały się na szkolnym korytarzu i wspólnie odśpiewały hymn ku chwale ojczyzny.

W kolejnym tygodniu naszej pracy zagłębiliśmy się w świat poezji. Dzieci zapoznały się z twórczością wybranych poetów zarówno poprzez czytanie jak i śpiew w towarzystwie dźwięków gitary. Uczniowie byli zachęcani do rozwijania wyobraźni i wrażliwości w czasie nanoszenia na kartki graficznej ilustracji utworu pt. „Na wyspach Bergamutach”.

Listopad ogłosiliśmy miesiącem tolerancji. Uczniowie poznali znaczenie słów „tolerancja” i „granice tolerancji”, kształtowali odpowiedni stosunek wobec niepełnosprawności innych ludzi. Nauczyli się czym jest alfabet Braille’a i potrafili napisać w nim swoje imię. Dzieci brały również udział w świetlicowym biciu rekordów.

Ostatni tydzień listopada był bardzo aktywny. Począwszy od Dnia Pluszowego Misia, poprzez celebrowanie katarzynek i andrzejek, spędzaliśmy ciekawie czas w świetlicy. W tym tygodniu wzbogacaliśmy wiadomości dotyczące tradycji i zwyczajów ludowych. Dzieci zapoznały się z wieloma zabawami andrzejkowymi, dzięki czemu wzmocniły się między nimi więzi koleżeńskie.

Wychowawcy