International Christmas Cards Exchange Project 2019

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym projekcie wymiany kart świątecznych oraz listów z 12 krajami na całym świecie. Projekt obejmował takie kraje jak: Japonia, Australia, Stany Zjednoczone, Brazylia, Filipiny, Grecja, Francja, Słowenia, Litwa oraz Hiszpania. Celem projektu było m.in.: rozwijanie  umiejętności językowych, poznanie dzieci z innych krajów, a także ich kultury i tradycji narodowych. Klasy 3 - 5  wykonały piękne karty świąteczne, na których napisały życzenia  w języku angielskim do kolegów i koleżanek z innych krajów. Uczniowie klas 7 opisali zwyczaje i tradycje polskie pisząc listy.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Obecnie podczas zajęć języka angielskiego czytamy listy od naszych zagranicznych przyjaciół i mamy okazję dowiedzieć się jak wygląda Boże Narodzenie i Nowy Rok w różnych krajach na wszystkich kontynentach świata.

Małgorzata Wrzosek-Niedziółka

Koordynator Projektu