Sala 160, 12 2019

W pierwszym tygodniu grudnia  kształtowałyśmy w uczniach potrzebę dzielenia się z innymi.  Przeprowadziłyśmy wiele rozmów na temat rozwijania empatii. Uczniowie zapoznali się na czym polegają różne akcje charytatywne. W piątek na dzieci czekała świąteczna niespodzianka – odwiedził nas Mikołaj, który przyniósł piękne prezenty.

W kolejnym tygodniu uczniowie dowiedzieli się, które zwierzęta zapadają w sen zimowy – podczas pogadanki przypomniałyśmy uczniom jak ważna jest mądra pomoc zwierzętom  w czasie zimy. Dzieci zapoznały się z gatunkami ptaków zimującymi w naszym kraju.

Następny tydzień upłynął w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego narodzenia. Dzieci utrwalały wiedzę na temat tradycji i zwyczajów świątecznych – z wielką radością śpiewały kolędy, pastorałki oraz doskonaliły umiejętność składania życzeń. Uczniowie rozwijali swoje zdolności manualne poprzez wykonywanie świątecznych ozdób.

W ostatnim tygodniu grudnia w naszej sali rozbrzmiewały pieśni, które umilały oczekiwanie na ten szczególny, świąteczny czas…