Sala 152, 02 2020

Choć luty był krótki, mimo wszystko udało nam się zrobić kilka ciekawych rzeczy w świetlicy. W pierwszym tygodniu zrealizowaliśmy temat: „Bezpieczne Ferie”, w którym dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw w czasie ferii oraz z numerami telefonów alarmowych. W tygodniu po feriach realizowaliśmy temat: „Dbamy o nasze zdrowie”. Czas poświęciliśmy na rozmowy o tym, co ma wpływ na nasze zdrowie, w jaki sposób prawidłowo się odżywiać i jakich powinniśmy nabrać nawyków higieny osobistej.
W lutym odbył się również „Dzień Kota” i „Dzień Dinozaura”, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak opiekować się swoimi domowymi pupilami oraz jak wyglądała Ziemia w czasach prehistorycznych. Odbył się również „Dzień kreatywności”. Podczas tej akcji kulturalnej dzieci musiały wykazać się pomysłowością, sprawnością fizyczną i bogatą wyobraźnią. W naszej sali znajdowały się trzy stacje. Pierwszą z nich była stacja „Wesołe zabawy”, przy której należało wymyślić jak największej gier towarzyskich. Druga stacja – „Coś z niczego” – zachęcała do tworzenia przedmiotów z przeróżnych materiałów recyklingowych. Wykonaliśmy tam dinozaura i motyla. Przy ostatniej stacji można było zrobić grę planszową.
Wśród codziennych zabaw i zajęć tematycznych, realizowanych według miesięcznych planów pracy świetlicy, znalazło się wiele różnych form zajęciowych. Przeprowadziliśmy zajęcia integracyjno-ruchowe w sali i na korytarzu. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy wyjść na dwór, a tam pobawić się i pograć w piłkę nożną. Organizowaliśmy zajęcia plastyczno-techniczne, dzięki którym udekorowaliśmy salę pięknymi pracami. Nasze głowy pobudzaliśmy do myślenia poprzez różnego rodzaju konkursy, zagadki, łamigłówki. Odbyły się zajęcia audiowizualne, jak również zajęcia stolikowe: gry planszowe, układanki, karty pracy. Podczas przebywania w świetlicy dzieci miały również czas na zjedzenie posiłku przyniesionego z domu, odrabianie zadań domowych oraz odpoczynek w formie zabaw dowolnych według własnych zainteresowań.
Wychowawcy świetlicy 152